تبلیغات
خبرهای روز - دادستان تهران خطاب به سران جنبش سبز:«منتظر محاکمه باشید»

ShoutMix chat widget
خبرهای روز
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 25 شهریور 1389 توسط Admin PESARAK | نظرات ()
دادستان تهران، در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه‌های دولتی ایران از برخورد قضایی با آنچه او «سران فتنه» نامیده است خبر داده و اعلام کرده است: «تعقیب سران فتنه، تابع مصالح نظام است و آن‌ها باید منتظر محاكمه باشند.»

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، روز چهارشنبه ۲۴ شهریور، در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه‌های دولتی ایران از برخورد قضایی با آنچه او «سران فتنه» نامیده است خبر داده و اعلام کرده است: «تعقیب سران فتنه، تابع مصالح نظام است و طبعا سران فتنه باید منتظر محاكمه باشند.»

بازداشت مسئول دفتر میر حسین موسو ی


صحبت‌های دادستان تهران در حالی صورت می‌گیرد که در روزهای گذشته آقای محسنی مسئول دفتر میر حسین موسو ی توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شد. در ماه رمضان نیز چندین شب پیاپی، نیروهای لباس شخصی منزل مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی را محاصره کرده بودند.

همان موقع حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی، در گفت‌وگو با دویچه وله نیروهای لباس شخصی را نیروهای بسیج نامیده بود که مستقیما از سپاه پاسداران دستور می‌گیرند. در جریان محاصره منزل مهدی کروبی، یکی از محافظان وی توسط نیروهای لباس شخصی مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

ابهام در "شناسایی" تجمع‌کنندگان مقابل منزل مهدی کر و بی


بعد از اتفاقات مقابل منزل مهدی کر و بی، سردار ساجدی‌نیا، رئیس پلیس تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های داخل ایران اعلام کرد، صد نفر از تجمع‌کنندگان مقبل منزل مهدی کر و بی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

با گذشت دو روز از سخنان رئیس پلیس تهران، امروز دادستان تهران در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های دولتی گفت: «این افراد هنوز به مرجع قضایی معرفی نشده‌اند و فرمانده پلیس تهران باید رسما این موضوع را به دادستان اعلام كند. هنوز گزارش رسمی به ما نداده‌اند و اساسا اعلام خبری در مصاحبه برای ما سند حساب نمی‌شود و ما نمی‌توانیم بر اساس مصاحبه‌ها اقدام كنیم.»

«معلوم نیست چه خوابی دیده‌اند»


در همین زمینه، میر حسین موسو ی نیز به شدیدتر شدن محدودیت‌های امنیتی به‌وجود آمده برای خود واکنش نشان داد. او در گفت‌وگو با سایت «کلمه»، با تایید افزایش محدودیت‌های امنیتی که برایش به‌وجود آمده، گفته بود: «این محدودیت‌ها به خاطر ترس نیروهای امنیتی از حرکت‌های خیابانی مردم، شدیدتر شده است. به این فشارها، اضافه کنید ممانعت سرتیم محافظان بنده را از انجام وظایف خود که بسیار سوال‌برانگیز است .ایشان بیست سال سرتیم حفاظت بوده و حالا از انجام وظایف خود تعلیق شده. معلوم نیست چه خوابی دیده‌اند.»طبقه بندی: اخبار داخلی،