تبلیغات
خبرهای روز - یارانه واریزی فعلا قابل برداشت نیست

ShoutMix chat widget
خبرهای روز
نوشته شده در تاریخ جمعه 2 مهر 1389 توسط Admin PESARAK | نظرات ()
جام جم آنلاین: سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت با تاکید بر اینکه یارانه نقدی واریزی به حساب مردم از مهرماه قابل برداشت نخواهد بود، اعلام کرد زمان دقیق اجرای هدفمندی یارانه‌ها و قیمت حاملهای انرژی در آستانه اجرای این طرح اعلام عمومی می‌شود.

محمدرضا فرزین در گفتگو با مهر گفت: دولت یارانه های نقدی را از مهرماه به حساب مردم واریز می کند، اما تا زمانی که اصلاح قیمت صورت نگیرد، این پول قابل برداشت نیست؛ بنابراین هر پولی که به حساب مردم در مهرماه ریخته شود، زمانی قابل برداشت خواهد بود که اصلاح قیمتها در کشور آغاز شده باشد.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت افزود: دولت واریز یارانه ها به حساب مردم را به این جهت انجام می دهد که مردم اطمینان داشته باشند که زمانی که اصلاح قیمتها در کشور انجام می شود، در حسابهای خود پول دارند و می توانند از آن برداشت کنند.
زمان اعلام قیمت حاملهای انرژی
فرزین در پاسخ به این سئوال که چرا دولت اطلاع رسانی شفافی درباره میزان یارانه نقدی و زمان دقیق اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ندارد، گفت: در سیاست اطلاع رسانی دولت سه فاکتور در نظر گرفته شده است که براساس آن عمل خواهد کرد، به این معنا که در آستانه اجرای طرح، قیمت حاملهای انرژی، زمان دقیق و روز اول اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اعلام خواهد شد.
سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت تاکید کرد: هنوز ثبت نام خانوارها برای شماره حساب به پایان نرسیده است و تا آخر شهریورماه ادامه دارد، بنابراین هنوز تعدادی از خانوارها ثبت نام نکرده اند و نمی توان برآورد دقیقی داشت. به گفته فرزین، در آینده ای نزدیک این مبنا را اعلام خواهیم کرد.
6 ماه ریاضت اقتصادی؟
وی در پاسخ به این سئوال که برخی نمایندگان مجلس اعلام کرده اند که مردم باید 6 ماه ریاضت اقتصادی بکشند، گفت: این اظهارنظرها شخصی است. اطلاع رسانی ما شفاف است و به صراحت این گونه اظهارنظرها را تکذیب می کنیم.


طبقه بندی: اخبار اقتصادی،