تبلیغات
خبرهای روز - مبلغ یارانه ها مشخص نیست

ShoutMix chat widget
خبرهای روز
نوشته شده در تاریخ جمعه 2 مهر 1389 توسط Admin PESARAK | نظرات ()
جام جم آنلاین: دبیرخانه کارگروه تحول اقتصادی در اطلاعیه ای تاکیدکرد: مقدار یارانه نقدی هنوز مشخص نشده است و خبر برخی رسانه ها صحیح نیست.

به گزارش واحد مرکزی خبر ،در این اطلاعیه آمده است : همه مصوبه ها و تصمیم های نهایی کارگروه تحولات اقتصادی از طریق دبیرخانه به اطلاع مردم خواهد رسید و در این مقطع تنها مجرای رسمی اخبار مربوط به فرآیند اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها دبیرخانه و سخنگوی کارگروه است.

دبیرخانه کارگروه تحول اقتصادی تصریح کرده است : در روزها و هفته های اخیر گمانه زنی ها و برآوردهایی از میزان یارانه نقدی و همچنین قیمت بعضی از حاملهای انرژی پس از اصلاح قیمت ها در برخی رسانه ها منتشر شده است اما این برآوردها و گزارش ها نه تنها رسمی و تصمیم کارگروه تحولات اقتصادی نیست بلکه فاقد اعتبار و سندیت علمی و محاسباتی نیز است.
دبیرخانه کارگروه از همه رسانه های گروهی درخواست کرده است که از انتشار اخبار و شایعات غیرموثق و غیررسمی خودداری و دولت و مردم را در جهت اجرای هرچه بهتر قانون یاری کنند.
در ادامه این اطلاعیه تاکید شده است :
اخیرا برخی از افراد و رسانه ها از تاخیر در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها خبر داده اند اما برنامه های دولت مطابق زمانبندی در حال اجراست و همانطور که پیش از این اعلام شده است در مهر ماه مبالغ یارانه نقدی به حساب سرپرست خانوارها واریز می شود و پس از اصلاح قیمت حاملهای مورد نظر پس از اصلاح قیمت حامل های مورد نظر ، این مبالغ قابل برداشت خواهد بود.
محدودیت برداشت مذکور صرفا شامل مبالغ وایز شده برای یارانه نقدی تا زمان اصلاح قیمت هاست.
با توجه به اتمام فرصت ارائه حساب بانکی خانوارهای متقاضی دریافت یارانه نقدی در تاریخ 31 شهریور 1389 ؛ آن دسته از خانوارهایی که تاکنون نتوانسته اند شماره حساب بانکی در سامانه وزارت رفاه و تامین اجتماعی ثبت کنند هرچه سریع تر اقدام کنند.
در پایان به هموطنان اطمینان داده شده است همه ارکان دولت در جهت اجرای هرچه بهتر قانون هدفمند کردن یارانه ها آمادگی لازم را دارند و با این تدابیرمی توان به خوبی شرایط دوران گذار اصلاح نظام پرداخت یارانه ها را پشت سرگذاشت و برای همیشه از آثار زیانبار نظام غیرهدفمند و ناکارآی فعلی عبور کرد و از مواهب اصلاح قیمت ها و پرداخت هدفمند یارانه ها برای توسعه و آبادانی کشور برخوردار شد.


طبقه بندی: اخبار اقتصادی،