تبلیغات
خبرهای روز - نگران هدفمندی یارانه ها نباشید

ShoutMix chat widget
خبرهای روز
نوشته شده در تاریخ جمعه 2 مهر 1389 توسط Admin PESARAK | نظرات ()
جام جم آنلاین: سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی ضمن قدردانی از مردم بخاطر همکاری در افتتاح حساب گفت : براساس آخرین آمار 16 میلیون و 700 هزار خانوار با مراجعه به پایگاه اینترنتی سامانه مدیریت حساب بانك خانوار برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کرده اند.

محمدرضا فرزین در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر افزود: آنچه توافق دولت و مجلس شورای اسلامی بوده ، این است که قانون هدفمندی یارانه ها در سال 89 اجرایی شود و دولت برنامه زمانبندی مشخصی داشت که باید برخی زیر ساخت ها در بخش حمل و نقل و بقیه حوزه ها ایجاد و بسته های حمایتی و سیاستی نهایی شود که خوشبختانه همه اینها آماده و نهایی شده است.

وی گفت : باید ما اطلاعات خانوارها را ثبت و برای آنها حساب باز می کردیم چون برای دولت مهم است و زمانی که قرار است اصلاح قیمت صورت گیرد باید به حساب خانوارهایی که متقاضی دریافت یارانه هستند پول واریز شود.
وی افزود : فردا (31 شهریور) آخرین فرصت برای مراجعه خانوارها برای مراجعه به سایت وزارت رفاه www.refahi.ir برای ثبت حساب بانکی است.
فرزین با بیان اینکه برنامه ها طبق زمانبندی دولت پیش می رود ، گفت : یارانه ها تا پایان مهر به حساب خانوارها واریز می شود و در گام بعدی به سراغ اصلاح قیمت ها خواهیم رفت.
سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی به مردم اطمینان داد مبلغ یارانه نقدی به اندازه ای خواهد بود که تمام افراد در تمام دهک های مصرفی و دهک های درآمدی با هر سطح درآمدی ، اگر الگوی بهینه مصرف را بخصوص در حوزه انرژی رعایت کنند در تعادل بودجه خود دچار مشکل نشوند.
سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی گفت : حتی بسیاری از خانوارهایی که در سطوح پائین درآمدی هستند مبلغ یارانه نقدی که برای آنها منظور می شود اطمینان داشته باشند که بسیار بالاتر از میزان افزایش هزینه ای خواهد بود که ناشی از اصلاح حامل های انرژی به آنها تحمیل خواهد شد و لذا مردم از این نظر نگرانی نداشته باشند ، دولت کاملا به این موضوع واقف است که باید بگونه ای عمل کند که مردم در تعادل بودجه با مشکل مواجه نشوند.
وی با بیان اینکه مبلغ یارانه نقدی که برای مردم منظور می شود طبق قانون بخشی از درآمدی است که از اصلاح قیمت ها کسر خواهد شد ، افزود : هنگامی که رقم دقیق یارانه نقدی اعلام شود ، مردم خواهند دید که این رقم می تواند هزینه های احتمالی را جبران کند.
فرزین در خصوص مشکلاتی که برای مردم در ثبت اطلاعات و حساب بانکی ایجاد شده است ، گفت : طبق اخرین اطلاعات سازمان ثبت احوال اکنون 130 هزار خانوار مشکل عدم احراز هویت دارند و برای رفع این مشکل سازمان ثبت احوال سایت ww.ncr.ir را بازکرده است تا هم کسانی که در احراز هویت با مشکل مواجه هستند و هم سرپرستان خانوارهای جدید (ازدواج و طلاق) پس از ورود به این پایگاه ، کد رهگیری می گیرند و اقدامات بعدی را انجام می دهند.
وی افزود : مردم اطمینان داشته باشند تا زمانی که مشکلات رفع نشود دولت زمان لازم را برای رفع این مشکلات اختصاص خواهد داد و تمام افرادی که متقاضی یارانه در کشور هستند خواهند توانست حساب بازکنند و یارانه ها به حساب انها واریز خواهد شد.
سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی گفت : یکی از مسائلی که با اغاز مهر با ان مواجه هستیم ، پراکندگی اطلاعات است و به دلیل اینکه مردم به هدفمندکردن یارانه ها بسیار حساس هستند و اخبار ان را پیگیری می کنند حدس و گمان هایی در خصوص رقم یارانه نقدی یا حتی قیمت برخی اقلام مثلا بنزین مطرح می شود.
وی از مردم خواست اطلاعات خود را از دبیرخانه کارگروه طرح تحول اقتصادی پیگیری کنند و به اخبار غیر صحیح برخی رسانه ها خیلی توجه نکنند به ویژه اینکه اخیرا رقمی را در برخی سایت ها و روزنامه ها در خصوص یارانه نقدی دیدم که قویا ان را رد می کنم چون صحت ندارد.
فرزین گفت : کارگروه تلاش می کند اخرین مصوبات و اخبار و اطلاعات را به صورت شفاف در اختیار مردم قرار دهد و هرگاه در باره رقم یارانه نقدی به جمع بندی برسیم ، اعلام می کنیم.
فرزین افزود : مردم بدانند که طرح دولت ، آزادسازی قیمت ها نیست ، بلکه هدفمندی یارانه هاست ؛ یعنی یارانه هایی که اکنون به مردم داده می شود به شکل جدیدی به مردم داده خواهد شد و اصلا هدف این نیست که یارانه ها قطع یا حذف شود بلکه همچنان یارانه ها به روش های جدید در اختیار تولیدکنندگان و مردم قرار خواهد گرفت تا اثار سوئی که در روش کنونی وجود دارد مثل قاچاق نهاده های سوخت ، بی عدالتی در توزیع یارانه و اسراف ؛ در کشور از بین برود.
فرزین تصریح کرد: سیاست دولت این است که هم از مردم و هم از تولید حمایت کند اما با روش های جدید.
سخنگوی طرح تحول اقتصادی افزود: در این خصوص برنامه زمانبندی دقیقی در دولت طراحی شده است و دنبال می شود و هیچ نگرانی وجود ندارد.


طبقه بندی: اخبار اقتصادی،