تبلیغات
خبرهای روز - دو کره، نخستین دور مذاکرات نظامی خود را پس از 2 سال برگزار کردند

ShoutMix chat widget
خبرهای روز
آفتاب: اگرچه جزئیات نخستین دور گفت‌و گوهای کره‌شمالی و جنوبی منتشر نشده اما اعلام شده است که در گفت‌و گوهای پنجشنبه، سئول نتوانسته است پیونگ‌یانگ را بر آن دارد تا از بابت این واقعه عذرخواهی کند. 

کره‌شمالی و جنوبی پس از یک وقفه دو ساله نخستین دور گفت‌و گوهای خود در زمینه امور نظامی را برگزار کردند. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، افسران دو کره پنجشنبه ـ‌امروز‌‌ـ در روستای مرزی «پان ‌مون‌جوم» دیدار کردند. 

مناسبات میان دو کره از ماه مارس سال جاری میلادی (6ماه پیش) در پی غرق شدن یک کشتی جنگی کره‌جنوبی و کشته شدن
” مناسبات میان دو کره از ماه مارس سال جاری میلادی (6ماه پیش) در پی غرق شدن یک کشتی جنگی کره‌جنوبی و کشته شدن ۴۶ خدمه آن به وخامت گرائید. “
۴۶ خدمه آن به وخامت گرائید. 

کره‌شمالی همواره اتهام شلیک اژدر به ناو جنگی کره‌جنوبی را که توسط آمریکا و کره‌جنوبی مطرح شده، رد کرده است. 

اگرچه جزئیات این دیدار منتشر نشده اما اعلام شده است که در گفت‌و گوهای پنجشنبه، سئول نتوانسته است پیونگ‌یانگ را بر آن دارد تا از بابت این واقعه عذرخواهی کند. 

یکی از مقام‌های وزارت دفاع کره‌جنوبی چهارشنبه‌ گفت که دو کره به عنوان نخستین نشانه در کاهش تنش بین دو طرف، نخستین دور مذاکرات نظامی خود طی دو سال گذشته را انجام می‌دهند. 

کره‌شمالی حدود دو هفته قبل پیشنهاد برگزاری این گفت‌و گوها را با هدف کاهش تنش‌ها از جمله مناقشات اخیر در منطقه مرزی دریای زرد و همچنین اقدام فعالان کره‌جنوبی در ارسال بروشورهای تبلیغاتی علیه پیونگ‌یانگ، ارائه کرده بود. 

کره‌جنوبی نیز در واکنش به این پیشنهاد اعلام کرده بود که گفت‌و گوها باید روی بررسی نقش کره‌شمالی در غرق شدن رزم‌ناو «چئونان» متمرکز شود. 

مقام‌های سئول همچنین اعلام کرده‌اند که با احتیاط کامل این پیشنهاد را بررسی می‌کنند ولی همچنان بر لزوم عذرخواهی پیونگ‌یانگ در ارتباط با حادثه غرق شدن رزم‌ناو چئونان تاکید دارند.
کد مطلب : 109382طبقه بندی: اخبار خارجی،