تبلیغات
خبرهای روز - ضرغامی: 30 درصد مردم ماهواره دارند

ShoutMix chat widget
خبرهای روز
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 8 مهر 1389 توسط Admin PESARAK | نظرات ()
ضرغامی درباره گرایش مردم به برنامه‌های ماهواره‌ای گفت: 30 درصد مردم در کشور ماهواره دارند و با توجه به تولیدات متنوع در عرصه فیلم و سریال، گرایش به بی‌بی‌سی فارسی و VOA در سطح قابل توجهی به سمت شبکه‌های فیلم و سریال تغییر پیدا کرده است.
آفتاب: ضرغامی گفت: با توجه به تولیدات متنوع در عرصه فیلم و سریال، گرایش به بی‌بی‌سی فارسی و VOA در سطح قابل توجهی به سمت شبکه‌های فیلم و سریال تغییر پیدا کرده است.

رئیس سازمان صدا و سیما از راه‌اندازی شبکه خبری جدید اسپانیولی زبان ظرف چند ماه آتی خبر داد و گفت: نیمی از مردم دنیا به زبان اسپانیولی تکلم می‌کنند لذا این شبکه برای اشاعه حقانیت نظام در دنیا نقش بی‌بدیلی خواهد داشت. 

عزت‌الله ضرغامی در جمع ائمه جمعه سراسر کشور در مجموعه آموزشی آدینه تهران از پخش سریال مختار از جمعه این هفته در رسانه ملی خبر داد و گفت: سریال مختار که پخش آن تا یک سال به طول می‌انجامد سریالی دینی و جذاب است که در آن زر و زور و تزویر و نقش آن در انحراف جامعه به تصویر کشیده شده و تصویر خواص و نخبگان و تاثیرات انحراف آنها از مسیر اصلی ولایت از دیگر موضوعاتی است که در این سریال مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان صدا و سیما از نقش‌آفرینی 140 بازیگر و حضور 3 هزار سیاه لشگر در سریال مختار خبر داد و گفت: نقش تفرقه در جامعه و آثار زیانباری که در طی آن به‌وجود می‌آید و ضربه زدن تفرقه به نظام اسلامی از دیگر موضوعاتی است که سریال مختار به آن پرداخته است.

ضرغامی گفت: آخرین نظرسنجی بین 3 سریال شب‌های زاینده‌رود، ملکوت و جراحت که در ماه مبارک رمضان از شبکه‌های سیما پخش شد حاکی از آن است که سریال ملکوت با نمره 17.5 نسبت به سریال‌های دیگر جذاب‌تر بوده است و علت این نمره بالا نیز به نظر می‌رسد پرداختن سریال ملکوت به موضوع دینی و معارف باشد.

وی از تولید 200 فیلم سینمایی و تولید بیش از 2 هزار ساعت سریال و برنامه نمایشی در سال توسط صدا و سیما خبر داد و گفت: در حال حاضر 95 سریال نیز مراحل مختلف تولید را می‌گذرانند و پخش سریال‌ها از رسانه ملی حدود 30 هزار ساعت است که به 10 برابر 5 سال گذشته رسیده‌ایم.

ضرغامی درباره گرایش مردم به برنامه‌های ماهواره‌ای گفت: 30 درصد مردم در کشور ماهواره دارند و با توجه به تولیدات متنوع در عرصه فیلم و سریال، گرایش به بی‌بی‌سی فارسی و VOA در سطح قابل توجهی به سمت شبکه‌های فیلم و سریال تغییر پیدا کرده است.

رئیس سازمان صدا و سیما از فعالیت 10 شبکه ماهواره‌ای برای پخش فیلم و سریال فارسی خبر داد و در عین حال این سطح فعالیت ماهواره‌های بیگانه در زمینه فیلم و سریال فارسی را مهم ندانست و گفت: مهم این است که اگر درصد مردمی که ماهواره دارند نیز افزایش پیدا کند کسی که در خانه‌اش ماهواره دارد در ساعات پربیننده، ماهواره را خاموش کند و برنامه‌های جمهوری اسلامی را ببیند.طبقه بندی: اخبار داخلی،